Gitarzysta niemalże od urodzenia.

W wieku zaledwie 14 lat założył w Sosnowcu zespół SYNTEZA.

Niedługo potem w Technikum Mechanicznym w Mysłowicach powstała kapela o enigmatycznej dla grona pedagogicznego nazwie SAMHAIN. Wraz z tym zespołem Mariusz wygrał festiwal muzyki szkół średnich w Mysłowicach, oraz w roku 1987 przechodni puchar Prezydenta Miasta Mysłowice.

Po zakończeniu edukacji trafił pod niewątpliwie pieczołowitą opiekę Ministerstwa Obrony Narodowej. Nie przeszkodziło mu to jednak w rozwijaniu swojej pasji do gitary. I tak po manewrach, wartach i innych mało przydatnych zajęciach chwytał za wiosło i grał do kotleta.

Po odpracowaniu długu wobec ojczyzny Mariusz zajął się karierą zawodową, oraz rodziną, gitara wylądowała w szafie. Czekała tam na niego cierpliwie do roku 2004.

Iskrą zapalną która uzmysłowiła mu co tak naprawdę jest ważne, był atak serca. Na szczęście kosa ponurego żniwiarza tym razem chybiła, a Mariusz wrócił do żywych i do grania. I tak w Dąbrowskim PKZ – cie powstaje formacja THRASEA. Zespół dwukrotnie staje na scenie w tym podczas dni Dąbrowy. W tym okresie poznał Andrzeja późniejszego basistę Krzyku.

Po odejściu z zespołu tworzy na terenie kopalni Paryż w Dąbrowie kolejny projekt lecz tym razem tylko epizodyczny. Po czym wraz z chłopakami ze Strzemieszyc powołuje do życia formację LOOGAROOS. Ta ambitna grupa zagrała wiele koncertów na terenie Śląska i Zagłębia. Koncertowali w tak legendarnych miejscach jak Chorzowska Leśniczówka czy Bedziński Parapet. Po rozpadzie tej doskonale rokującej kapeli wraz z Michałem Hankusem powołuje do życia nowy twór którego historia tworzy się właśnie teraz na waszych oczach.

Metryka

Urodzony 25 stycznia 1967 w Sosnowcu
Mieszka i pracuje w Będzinie
Jest absolwentem Technikum Mechanicznego w Mysłowicach
Udało mu się połączyć pasję z pracą ponieważ kocha samochody i pracuje jako diagnosta.
Kocha Góry a konkretniej piwo w górach.